GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 14272011
nr 1427 2011
Berndt Friberg
(1899-1981), Sverige
Skål, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Längd: 13. Höjd: 7 cm
Kondition: fotnagg
Berndt Friberg, född 1899, död 1981, svensk keramiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 20:50:08
300 kr
350 kr
Gustavsbergs Studio